Як знайти постачальника на AliExpress і що потрібно знати про них?

Як зберегти нерви та гроші при пошуку постачальника?

Як знайти постачальника з Китаю на Aliexpress?

Всі хто працює по системі dropshipping не з чуток знають, що шлях до поштової скриньки (і серця) клієнта лежить через якісного постачальника. Він може стати як вашим козирем у боротьбі з конкурентами, так і скалкою у платіжці через рефанди через неякісний товар або затримані відправки. Ким знайдений постачальник стане для вашого бізнесу на Shopify, залежить від того, наскільки успішно ви навчитеся їх шукати та спілкуватися з ними.

Ми опишемо принципи роботи з постачальниками безпосередньо на AliExpress, але вони застосовні до постачальників та інших майданчиках. Загвоздка з AliExpress у тому, що тут представлені тисячі постачальників. І часом дуже важко відрізнити дійсно якісних і відповідальних від тих що вічно помиляються, “забудькуватих” і, що ще гірше – шахраїв. Також бонусом ми розповімо, як шукати оптових постачальників у Китаї та до кого звертатися за допомогою.

Види постачальників: виробники, продавці та посередники (як їх відрізнити та яка різниця між ними)

Умовно всі можливі опції щодо підбору постачальників можна розділити на 3 категорії:

1. Виробники (представники фабрик, які виробляють продукт і самі його продають на Aliexpress)

2. Продавці (підприємчі особи або цілі об’єднання, які закуповують продукт у виробників з фабрик за низькою ціною та продають у власних шопах на Aliexpress з націнкою)

3. Агенти (зазвичай це окрема група оголошень на Aliexpress, де пропонуються послуги з пошуку продуктів для дропшипінгу і не тільки за вигідними цінами, швидкою доставкою і т.д.)

Найчастіше ви будете взаємодіяти з продавцями (тип 2). Вони найпоширеніші.

Як вибрати постачальника

Як ми вже сказали вище, постачальники для інтернет-магазину з Китаю не завжди відрізняються своєю якістю. Умовно можна виділити 4 найважливіші маркери якості постачальника:

  • Рейтинг відгуків на AliExpress
  • Спілкування + чуйність
  • Якість продукції
  • Якість та швидкість відправлення

 

Щоб не виявитися 1 на 1 з натовпом злих клієнтів, що атакують 24/7 вашу пошту, через черговий непрацюючий девайс або затриману на пару тижнів відправлення, радимо для початку проаналізувати нашого “друга” з Ali.

1. Рейтинг відгуків на Ali

Приклад хорошого рейтингу для постачальника

Ще до початку спілкування ми маємо можливість провести первинний аналіз якості постачальника на Ali. Досвідченим шляхом ми визначили, що серйозні постачальники зазвичай не перший рік на платформі (1 рік і більше). Не радимо сліпо довіряти “залітним” хлопцям, які приваблюють низькою ціною, але можуть просто підвести вас, коли ви вийдете на хороші обсяги. Також середній робочий рейтинг для магазину на AliExpress — 4.5. Звичайно, можуть бути винятки, але якщо є вибір, то чому б не вибрати когось краще? 

2. Спілкування + чуйність

‘Hi, Friend! Want to make some serious money with me?’

Припустимо, ви знайшли кілька постачальників потрібного продукту із солодкою для вас ціною та гарним рейтингом. Зв’яжіться з постачальниками, що цікавлять (для цього не обов’язково знати китайську, це можна зробити англійською мовою).

Повідомте, що ви зацікавлені в їхньому товарі і хотіли б співпрацювати по системі dropshipping, плануєте робити це на постійній основі з великими обсягами. Якщо навіть у вас зараз немає великих обсягів продажу або ви взагалі тільки готуєте свій перший запуск, це не означає, що не можна “показати свою важливість”.

Задавайте всі питання, що вас цікавлять. Наприклад, можна попросити більше фото/відеоматеріалів для креативів (якщо є), а також реальні фото/відео зі складу із упаковкою. Це допоможе вам хоча б приблизно зрозуміти, як виглядатиме продукт, який отримає ваш покупець, а також показати, що ви справді налаштовані серйозно.

Один із варіантів початку спілкування з постачальником. Таким чином вдалося дістати досить хороше відео для креативу, якого не було у вільному доступі.

Якщо вони дуже повільно реагують (відповідають через кілька днів) або спілкуються так, ніби їм байдуже (ігнорують ключові питання, відповідають на інші, використовують просто шаблон відповіді), це перший дзвінок, що проблеми можуть бути і на етапі роботи з ними.

Намагайтеся час від часу запитувати у постачальника, чи все в нього з продуктом на складі. Може бути таке, що вас забудуть попередити, що він закінчився, а замовлення йдуть! У результаті можна потім тиждень чекати, доки вони з’являться у постачальника

Хорошим показником є ​​перехід із постачальником безпосередньо в месенджер WeChat (аналог WhatsApp у Китаї). Розумні та відкриті до сервісу 24/7 постачальники можуть самі це запропонувати вам. Вони розуміють, що ми (власники інтернет-магазинів) заробляємо їм гроші та важливо мати прямий зв’язок з усіх питань.

3. Якість продукції

Інтернет повний мемами на тему “очікування/реальність” по товарах з AliExpress

Звичайно, більшість магазинів на AliExpress самі є реселлерами, і найчастіше продають один і той же продукт з одного джерела (заводу), а отже, якість за ідеєю має бути однакова. Однак є і тут винятки, і на особистому досвіді можемо сказати, що у різних постачальників той самий продукт може бути різної якості. Це залежить від зберігання, упаковки та наскільки він приділяє увагу перевірці перед відправкою. Також, якщо продукт має розмірну сітку, наскільки вона відповідає реальності.

Як ми описували вище, один із способів перевірити якість – попросити скинути реальні фото/відео товару, упаковки, його зберігання. Хорошою ідеєю буде вивчити негативні відгуки покупців у магазині постачальника. Якщо проблема якості хронічна, швидше за все, такі відгуки будуть непоодинокі.

Також можна провести “некст левів перевірку”. Якщо продукт виходить на стабільні продажі, а ви плануєте будувати довгостроковий бренд, непоганою ідеєю буде перевірити його самостійно, перш ніж далі масштабувати свою рекламу.

Можна замовити його та пройти «шлях клієнта». Як довго триває? Як приходить? Який вигляд має упаковка? Чи зламається він після кількох використань? (стрес-тест). Чи покупець отримує те, що він чекає, коли купує у вас цей продукт?

4. Якість та швидкість відправлення

Біль тисяч людей, які чекають своїх товарів в одній фотографії та повідомлення в месенджері

При спілкуванні з постачальником дійсно важливими є ще дві речі: час обробки замовлення (Fulfillment Time) та спосіб доставки (Shipping Method).

Чим менший час обробки замовлення – тим краще. Розумні постачальники, дізнавшись, що ви дропшиппер, намагатимуться відправляти замовлення від ваших покупців швидше. А якщо ви стабільно приносите їм замовлення, то тим більше. Спілкуючись із постачальником, попросіть, щоб ваші замовлення були надіслані протягом доби. У деяких постачальників час обробки складає 3, а то й 5 днів, що у випадку з доставкою в 14 і більше днів додасть нам головного болю при спілкуванні з покупцями, які не отримали навіть сповіщення про відправку.

Що стосується способу доставки, то найбільш ходовими зазвичай є Epacket і Standart Ali Shipping. Гарантувати точні терміни доставки вам не зможуть, проте цей момент також можна обговорити у листуванні з постачальником. Уточніть безпосередньо про країни, що вас цікавлять, попросіть навести докази (іноді вони скидають скріни доставки по реальних трек-номерах, де видно скільки йшов товар). 

Може також виявитися, що у нього є “своя” доставка (Yun Express, наприклад), яка швидша і може навіть дешевша, а доступ до неї через VIP-link (особистий оффер від постачальника для дропшиперів, з якими вони довго працюють, може включати Тільки обов’язково уточнюйте, чи потрібна ця доставка.

Бонус. Пара додаткових опцій

Мати на підхваті одразу кілька постачальників

Постачальник A liexpress – це не на все життя, його можна і потрібно міняти, якщо вас щось не влаштовує. Ви можете це зробити, навіть якщо вже почали працювати з поточним постачальником. Зв’яжіться з 3 або 5 іншими, які пропонують такий самий продукт. Не завадить наявність інших варіантів про всяк випадок. Один з цих постачальників може виявитися набагато кращим, ніж той, з яким ви зараз працюєте.

Також іноді перевіряйте, чи не з’явилися нові постачальники цього продукту. Якщо він виходить у тренд, все більше магазинів захочуть його розселяти, це вам на руку, тому що можна буде з ними поторгуватися за знижку.

Як вийти на оптових постачальників?

Як відомо, продавці на AliExpress здебільшого – посередники. Вони отримують продукцію від виробника та продають її вам з націнкою. Але ви можете відразу відправитися на пошук оптових постачальників, зв’язавшись із агентом. Ваш інтернет-магазин суттєво виграє порівняно з конкурентами, якщо ви отримаєте доступ до більш вигідних пропозицій з оптовими цінами.

Це можливо, тому що ці люди зазвичай мають склади і виходи на виробників. Вони можуть допомогти вам створювати власні продукти — що працює, якщо взяти існуючі продукти і поставити на них свій лейбл. Також у них найчастіше є доступ до якісних каналів доставки, які суттєво скоротять час очікування для ваших покупців.

Ми розповіли вам, як знайти постачальника на Аліекспрес. Ми перевірили ці способи самостійно, але, звичайно ж, користуватися ними, чи ні — вирішувати тільки вам. Можливо, ви знайдете свої фішки, але в будь-якому випадку варто все продумати, перш ніж починати роботу.