Два шляхи. Дропшипінг в Україні VS Західний варіант (SHOPIFY)
Обирати звісно тобі...
У минулій частині нашої оповіді про дропшипінг ми розібралися, чим насправді він є (і чим не є, теж). Спойлер: 2021-го він все ще живий, цілий, і приносить прибуток тим, хто вміє з ним працювати (ну чи хоче навчитися).
Сьогодні поговоримо про те, до яких країв шукача пригод може завести дорога дропшипінгу. А також про переваги кожного шляху.
Шлях #1. Дропшипінг в Україні

Натхненні досвідом американських та європейських дропшиперів, підприємці СНД подумали, «а чим ми, власне, гірші?» та почали впроваджувати метод на своїх ринках. Але чи так це зручно та прибутково?
Як ми вже з’ясували, дропшипінг – це метод обробки замовлень, який не вимагає від компанії наявності товарів на складі. І зародився він далекому Заході ще 60-х. Відповідно і електронний його варіант прийшов у наші краї також звідти, а разом з ним перекочували і методики, стратегії та інші, лайфхаки.
Однак не мені вам розповідати, що комерція в Штатах і, наприклад, в Україні та Росії — це дві величезні різниці. Отже, просто взяти і застосувати напрацювання західних колег було неможливо. Давайте розберемося, які особливості має дропшиппинг в СНД.
Не дуже дорого

Дропшипінг притягує до себе великими можливостями та досить простою процедурою запуску, на відміну від традиційного підприємництва. А дропшипінг в СНД манить любителів заробити швидко, та ще й з мізерними вкладеннями. Справді, поріг входу до роботи на ринках України, Росії, Білорусі тощо, істотно нижче за планку ринку країн Tier 1 (США, Канада, Австралія, Великобританія і т.д.).
Чому? Справа в тому, що вартість залученого ліда за допомогою реклами, та й купівельна спроможність наших співгромадян, набагато нижча. А значить і витрати на просування продукту не кусатимуться. Однак у цьому ховається й інша особливість. Одночасно з низьким порогом входу тут досить важко змусити людину здійснити дорогу покупку.
Сегмент дропшипінгу в СНД – це найчастіше low або middle-ticket товари. На них, зрозуміло, можна заробляти, проте робити це доведеться на великих обсягах з відносно маленькою маржинальністю, що тягне за собою різке збільшення неприємної операційки. Адже ми хотіли попивати коктейль на пляжі з ноутом, а не працювати у кол-центрі.
“Подзвони мені подзвони!”

Напевно, всім, хто мав задоволення попрацювати за методикою дропшипінгу в СНД, знайоме таке поняття, як продзвін лідів. Припустимо, вам вдалося залучити потенційного покупця, він пройшов по вашій рекламі на чудовий (але це не точно) односторінковий лендінг із диво-рішенням від усіх недуг. І навіть залишив заявку! Але для того, щоб конвертувати її на покупку, потрібно з ним зв’язатися та взяти «тепленьким».
І тут кожна секунда на рахунку, оскільки емоція може швидко змінитись, а людина просто передумає. При великих обсягах (а щоб заробити, вони повинні бути такими), продзвон може обернутися сущим пеклом для власника даної моделі бізнесу. Як щодо 100 заявок на день? А 1000?
– Ти приніс гроші? — Спершу покажи мені товар!

Величезна кількість шахраїв і відсутність відповідної купівельної культури в СНД (яка формувалася в тих же Штатах десятиліттями, поки у нас був СРСР) призвело до того, що наш покупець не готовий платити вперед. Prepay-культура у США та Європі суттєво полегшує життя всім учасникам угоди. Покупець захищений платіжними системами, а продавець — заздалегідь сплаченим чеком.
Дропшипінг же в СНД часто працює з післяплатою, з цієї причини частина клієнтів не викуповує товар. Відмови є й у класичних інтернет-магазинів, але вони частіше відбуваються до того, як товар відправляється клієнту, ніж у процесі доставки, за яку ви вже заплатили постачальнику. У результаті маємо справу з чималим відсотком невикуплених посилок, за які заплатити доведеться, звичайно ж, вам! Тобто покупці розміщували «швидкі» замовлення, але потім, коли настав час йти за посилкою та платити гроші, дуже багато передумували.
Шлях #2. “Західний” Дропшипінг. На прикладі Shopify

Альтернативою для СНД шляху є шлях, який веде на Захід. Ринки США, Канади, Британії, Австралії, а також розвинених і багатих країн Європи та Азії приваблюють ecom-підприємців своєю платоспроможною аудиторією. А також зручною інфраструктурою та високим рівнем розвитку культури відносин покупця та продавця.
Зрозуміло, цей американський пиріг дуже солодкий, і його запах приваблює навіть через океан, а значить і нам хочеться урвати свій шматочок, продавши тисячу-другу дуже корисних, а головне, дорогих продуктів від постачальника. Питання тільки в тому , як це працює, і чим відрізняється від СНД?
Все для вас, панове дропшипери!

Величезним плюсом для дропшиперів, що працюють на західних ринках, є вже готова та обкатана інфраструктура. Світ e-commerce пропонує необхідні майданчики для роботи, а також інструменти автоматизації процесу дропшипінгу. Звичайно, тут теж є операційна система, але рутина зведена до мінімуму завдяки тому, що все це формувалося не один рік.
Такі платформи, як Shopify, створюють цілу екосистему, в яку навіть дропшиппер-новачок, без будь-якого досвіду, може спокійно зайти і почати роботу. Нехитра реєстрація, підключена платіжна система, тиждень підготовки до запуску, і ваш продукт вже запакований у брендованому шопі, куди можна лити трафік.
Програми, партнерські програми, розширення, тисячі варіантів кастомізації магазинів, все що завгодно – аби вам було комфортно. Забудьте про криві лендинги, продаж у групах ВК або на майданчиках типу Prom.ua чи Avito. Це зовсім інший рівень. Тут ви можете створити власний бренд, без необхідності володіти навіть елементарними знаннями у веб-розробці.
No money no honey

Як було зазначено вище, аудиторія тут набагато платоспроможніша. Також менталітет і культура онлайн-шопінгу сприяє тому, що люди спокійно ставляться до таких покупок. При правильному маркетингу розміри чеків можуть бути значно більшими, ніж у СНД. Адже ніхто не боїться, що обдурять, оскільки закони захищають права споживачів на найвищому рівні.
На противагу СНД-шному дропу, його американський/європейський варіант дає підприємцю суттєвий бонус. Всі покупки оплачуються в повному обсязі, перш ніж будуть надіслані покупцю. Тут виключається можливість незабраних посилок, а покупець захищений гарантіями платіжних систем. Це дозволяє нам відразу використовувати отримані кошти на оплату реклами, товару в постачальника, чи інші потреби бізнесу. Непогано, правда?
“English, motherf*cker, do you speak it?!”
Одним із чинників, які досі стримують багатьох наших співвітчизників, є мова. Так як основною зброєю в дропшипінгу є маркетинг, було б непогано вміти говорити (або хоча б писати) мовою аудиторії. Звичайно, можна обійтися і без цього, попросивши допомоги у англомовного друга або скористатися послугами перекладача, але чим краще ця зброя відточена, тим простіше вам стати «своїм» для покупців.
Що зрештою?

Свій шлях, як ви знаєте, ми вже обрали. Це шлях Shopify-дропшипінгу, а значить ми дивимося на Захід. Величезні можливості, разом із зручною інфраструктурою та приємними чеками, роблять його найбільш привабливим.
Недоліки, звичайно ж, притаманні обом варіантам, але, виходячи з досвіду, в дропшипінгу СНД їх відчутно більше. Навіть попри високий рівень конкуренції. Тому ми радимо не тягнути з рішенням, визначатися і застрибувати разом з нами на лайнер, що йде до берегів Північної Америки!
Також запрошуємо тебе на онлайн-зустріч, де ми поговоримо про те, як запустити прибутковий автоматизований Shopify-магазин і займатися дропшипінгом з будь-якої точки світу – дивитися деталі зустрічі!
Моя повага, і до нових зустрічей! Instagram автора