Рецепт високої конверсії: 5 ключових інгредієнтів + БОНУС

Безкоштовна CRO-оптимізація для e-commerce бізнесу.

Вітаємо, гурмани, сьогодні готуватимемо! Тільки не поспішайте бігти за продуктами до супермаркету, для нашого рецепту знадобляться трохи інші інгредієнти, і вони вже під рукою! Адже готуватимемо ми страву під назвою «Конверсія».

Конверсія вашого магазину – страва, яка має бути завжди гарячою. Щоб радувати покупців, та й вас, звичайно. Якщо відійти від метафону, то це кількість відвідувачів вашого сайту, які виконали певну, потрібну вам дію (у нашому випадку – здійснили покупку ) по відношенню до загальної кількості людей, які побували на сайті.

Рецепт. Що впливає на конверсію?

Інгредієнт №1. Якісний трафік

Як і в будь-якому ресторані, сайти мають «свій» покупець. Якщо в людини туго з грошима, він навряд чи зайде в дорогий заклад, а якщо його туди завести, то візьме там максимум чашку чаю, що явно не окупить витрати на його залучення.

Ось і у випадку з конверсією у вас на сайті. Якщо «заганяти» на сайт неякісний трафік (наприклад, вибирати бідні країни, або не ту мету рекламної кампанії), то про хорошу конверсію не може бути й мови. Ви отримуватимете сотні кліків, а ось покупки — навряд чи.

Тому, щоб уникнути такої помилки та запросити до свого «ресторану» лише правильну аудиторію, є перевірені способи, які вже описані в наших матеріалах:

Створюємо відеоролики для реклами Facebook із високим CTR

Що таке Facebook Conversions API (CAPI) і чим він корисний для Shopify

Інгредієнт №2. Висока швидкість завантаження магазину

Ніхто не любить отримувати своє замовлення холодним (якщо тільки це не холодні закуски), та ще й після тяжкого очікування. Ось і покупці не люблять довго чекати на завантаження сторінки магазину. Корявий код, доповнення з Shopify App Store, об’ємні картинки, гіфки, відео… як результат — навіть найкраща рекламна кампанія перетвориться на решето, з якого будуть виходити рекламні бюджети, а конверсія — падати.

А якщо конкретніше, аніж загрожує низька швидкість сайту?

1.  Низька швидкість сайту впливає на bounce rate (люди не чекають завантаження сторінки та виходять). Таким чином, навіть на рівні рекламних кампаній у Facebook ви отримаєте величезну різницю між link click та content view. Тобто, покупець може кликати на ваш креатив, але, побачивши довге завантаження сторінки вашого продукту, просто буде йти.

2. Отримавши сигнал від безлічі людей, що «відпали», Facebook також реагує: його алгоритми збиваються, плутаються і починають давати вам погану аудиторію. І це суттєво псує якість вашої реклами, за яку ви платите свої гроші(!)

3. Низька швидкість сайту вкрай негативно впливає на пошукову видачу вашого магазину в Google (попри те, що магазин може бути новим, продаж з прямих запитів іноді може залітати). Для e-commerce брендів – гарна швидкість – must have!

Хороша новина: ми вже маємо вирішення цієї проблеми! Прискорення інтернет-магазину на Shopify

Інгредієнт №3. Продаюча сторінка продукту

Напевно, найважливіший інгредієнт, який робить весь смак конверсії. Якщо його застосувати неправильно, то можна відразу відбити апетит навіть у голодного покупця. Сторінка продукту має відображати його ключові сильні сторони, дати людині відчуття, що саме цей товар — те, що він шукав усе життя.

Опис продукту має показувати, наскільки ефективно і легко продукт закриває біль шукача. Якщо ж ви продаєте чисто “вау-товар”, потрібно тиснути на емоцію і якомога детальніше дати розглянути та “помацати” продукт покупцю. Також важливо створити образ брендовості вашого продукту. Для цього можна розмістити ваш логотип на фото товару, використовувати брендові кольори при оформленні. Створити картинку цілісності вашого бренду, це додасть довіри до продукту та магазину, що, в свою чергу, вплине на конверсію.

Ну а якщо ви не хочете готувати самі, можна довірити цю справу професіоналам та замовити у нас повністю готовий Shopify-магазин під ключ

Інгредієнт №4. Платіжні системи (їхня різноманітність)

Чи були у вас випадки, коли ви б хотіли оплатити рахунок карткою, а в закладі приймають лише готівку? Думаю, кожен хоч раз із таким стикався. Доводиться бігти до найближчого банкомату і знімати, або просити у друзів у борг. Але це у випадку, коли ви вже поїли, і не можна просто так піти.

А от якщо покупець зайде до вас на сайт, спробує здійснити покупку, але серед опцій оплати не знайдеться потрібної йому платіжної системи, він просто піде і матиме рацію! Адже це не його проблема, а ваша. Тому дуже важливо мати на підхопленні PayPal, Stripe та/або Shopify Payments. Щоб ваш «теплий» клієнт не пішов через неможливість оплатити карткою (або за допомогою PayPal).

Де взяти платіжку, якщо це складно та дорого? Ми вже подбали про вас та надаємо готове рішення щодо підключення Shopify Payments!

А якщо ви ще не розібралися в платіжних системах, буде корисно глянути відео від Діми, де він докладно розповідає про варіанти прийому платежів:

Інгредієнт №5. Customer support + Робота з кинутими корзинами

«Клієнт завжди правий», — чули таке? У нашому випадку я б сформулював це інакше: «Клієнта завжди потрібно вислухати і відреагувати». Негатив, питання, прохання, побажання, подяка – на всі листи та повідомлення покупців треба відповідати. І робити це максимально швидко та якісно. Без образ, хамства.

Customer Support (Підтримка клієнтів) – один з найважливіших елементів в Shopify-дропшиппінгу, та й будь-якому бізнесі онлайн. Від якісного спілкування з покупцями та роботи з негативним фідбеком (у тому числі запитами повернення коштів) залежить життєздатність бізнесу та рівень довіри до нього, а також конверсія. Оскільки ваш клієнт може і повернувся б за ще однією покупкою, якби ви не морознули його після першої покупки.

Клієнт злиться, термін доставки вже затягнутий далі нікуди, він вимагає повернення коштів. Що робити? На основі нашого досвіду, ми склали гайд з практичними порадами, як виходити з таких ситуацій переможцем, а також реальні шаблони листів та відповідей, куди ви можете просто підставити свою інформацію та користуватися ними.

Приправа а-ля Трігер

А щоб додати смаку до вашої страви, дуже рекомендую використовувати додаткові апки з Shopify app store. Серед них є так звані сейлз-тригери (таймери, оповіщення, зшивали пруфи і т.д., все що підштовхує людину до здійснення покупки). Як будь-яка приправа, вони можуть підірвати смакові рецептори, роблячи страву особливим, так і зіпсувати його, якщо додати їх занадто багато. Тож будьте обережні! Влад ділиться нашим авторським рецептом:

Дякую за увагу, сподіваюся вам було смачно! Чекаємо на Вас у вільному та грошовому світі онлайн-підприємництва!

Ми можемо провести тебе за руку у світ дропшипінг-бізнесу з нуля! Спеціально для цього ми проведемо БЕЗКОШТОВНИЙ онлайн майстер-клас , де особисто відповімо на найважливіші питання:

1. Як вибрати нішу

2. Як вибрати і верифікувати продукт?

3. Як правильно запускати рекламу в Facebook?

4. Які показники дивитися після запуску реклами?

5. Як створити Shopify магазин?

6. Що робити з рекламою далі?

PS: Ми регулярно ділимося актуальною інформацією на тему Shopify-дропшипінгу на наших інформаційних платформах. Будемо раді бачити тебе в нашому ком’юніті!

  • Instagram Voodoo Ecom: поради, лайфхаки, корисні пости та сторіс кожен день!